Aktuale


 

i

Mustafa: Deputët e LDK-së që nuk e votojnë demarkacionin, s’kan vend më në LDK

Të gjithë deputetët e LDK-së, të cilët po e kundërshtojnë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, nuk do kenë mundësinë që të kërkojnë më besimin qytetarë për të qenë deputet të LDK-së. Kjo për faktin se ata nuk po përfaqësojnë intersat e as qëllimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Këstu ka pohuar i pari i ekzekutivit e njëhereësh kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Ai në emisionin “Euro Tribuna” me Menduh Abazin është shprehur i bindur se secili deputet i LDK-së, e di se marrëveshja e demarkacionit nuk i humb tokë Kosovës, por duan të përfitojnë poena ....

Tribuna

 

+

i

Komisioni i ekspertëve i dorëzoi kryeministrit raportin final të matjes së territorit të Kosovës

Zëri

+

i

​Ekspertët e pavarur: Mali i Zi nga Kosova përfiton mbi 70 kilometra katror

KosovaPress

 

+

i

Ymeri dhe Kadaj-Bujupi injorojnë himnin e Kosovës në Konventën e AKR-së

Koha

+

i

Gjuha shqipe zyrtare rrit besimin e shqiptarëve në institucione

Evropa e Lirë

+

i

Pejë, vritet babai, plagoset i biri

Express

  

+

i

Vajza që mbrëmë u mbyt me makinë, është e ish-ushtarit të vrarë të UÇK-së, që dyshohej se ishte dëshmitar i Tribunalit Special

Express

   

+

i

Familja Dehari tregon nesër se cili institut i BE-së do ta bëjë ekspertizën për vdekjen e Astritit

Teegrafi

+

i

Shkrimtari Azem Deliu Tregon si u Sulmua në Skënderaj

Kallxo.com

 

+

i

Edhe Dy Muaj Arrest Shtëpiak Aktivistëve të VV-së

Kallxo.com

+

i

Mustafa ankohet në Listën Serbe, nuk iu përgjigjen për statutin e Asociacionit

KosovaPress

+

i

Mesiq: Miku im Haradinaj shumë shpejt do të kthehet në Kosovë

Kallxo.com

+

i

Phillips: Evropa po kontribuon në radikalizmin e shqiptarëve

Zëri

+

i

Opozita: Demarkacioni do të kundërshtohet fuqishëm, ‘dostat’ e Mustafës ia huqën

KoosvaPress

 

+

i

Qytetarët shpenzojnë rreth 150 milionë euro në vit për shërim jashtë Kosovës

Evropa e Lirë

+

i

Memli Krasniqi i përgjigjet LDK-së: Këqyrni dilni të dytë, se për vend të parë është vërtet e padiskutueshme!

Telegrafi

+

i

Selimi thotë se po të ndodhte Hapja e Dosjeve Isa Mustafa nuk do të ishte në krye të Qeverisë

Zëri

+

i

Djali rrahë nënën në Podujevë

Zëri

+

i

Suharekë, gruja e godit burrin me një pajisje elektrike, burri e ther me thikë

KosovaPress

+

i

Ahmeti: Një nga opsionet, mbetja në opozitë!

Evropa e Lirë

+

i

Rama për “The Telegraph”: Ballkani rrezikohet nga ndikimi rus

Top Channel

 

+

i

Basha bën thirrje për luftë: Durimi ka sosur, ngrihuni dhe bjerini me grusht!

Gazeta Shqip

+

i

Trump dëshiron avancimin e arsenalit atomik

Evropa e Lirë

 

+

i

Shtëpia e Bardhë ka kërkuar që FBI-ja t’i diskreditoj raportet për kontaktet Trump – Rusi

Evropa e Lirë

+

i

"Kim Jong-nam është vrarë me agjent nervor"

Anadalu Agency

+

i

Era Istrefi publikon këngen "Redrum"

Telegrafi

 

+

i

Elita Rudi përshëndetet me Tribunën, së shpejti projekt të ri

Telegrafi

 

+

i

​Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Evropës

KosovaPress

+

<

 

>

28 lajme