FITNES&USHTRIME

Main » Ad Board » BADYBULDING-USHTRIMET » Mir Se Erdhet

Home
2010-06-17, 2:46 AM
Mirë se vini në Ks-Dardania.At.Ua Meqen se keni vizituar kët websajt dmth keni vendosur të ushtroni fitness. Ky është hapi i par dhe më i rëndësishem. Mos hezitoni të shkoni në klub ose mos tju vjen mare se secilit prej nesh na ka ekzistuar hera e par në sallen e bodybildingut. Nuk shkoni për të ushtruar për dike tjetër por shkoni për të ushtruar per veti, dhe me hapa të vegjël dhe të sigurt do të arritni qëllimin e caktuar. Ktu do të gjeni qdo gjë qe ju nevojitet për të ja filluar të ushtroni bodybuilding/fitness. Do të kemi qdo ushtrim që existon që të keni llojshmëri në trejnim. Sa më shum qi i ndryshoni ushtrimet aq më shum ju do të shihni rezultate. Do të kemi foto për qdo ushtrim dhe shpjegimet se si bëhen.

Sporti i bodybuildingut/fitness është sport që merr koh. Nuk mundesh të shosh ndryshime në trupin e juaj si tja filloni të ushtroni, merë koh dhe diciplin. Ushtrimet jan vetën 50% te rrugës për një trup të mrekullushëm, ushqimi është 50% tjeter. Eshte shum me rendësi që të merni ushqim të ballancuar me proteina, karborate, kalori, yndyra, fibra dhe vitamina të nevojshme. Në kët websajt do të zbërdhejm se cilat ushqime jan më të mira për trup e cilav ushqime ti shmangeni.

Disa pika te rëndësishme:

Trupi i qdo personi është i ndryshëm, prandaj jo një ushtrim ndikon në të njejtën mënyr në krejt personat.

Rezultaten nuk arriten mas 1 muaji a 2, duhet koh dhe diciplin. Nvaret se qfar rezultate dëshiron nga trupi juaj psh (bodibilding, humbje killazhe, apo vetëm kondicion), do ti arritni të gjitha vetëm mos hupni shpres.

Gjumi është shum i rëndësishm për rezultate në gym. Ju nevojiten më së pakti 7-8 ore në dit.

Ushqimi më i rëndësishm për muskuj është proteina.

Duhet të ushtroni 4-5 ditë në jav që të arritni rezultatet e deshiruara
Added by: ksdardania |
Views: 747 | Rating: 2.0/1
Total comments: 2
-1   Spam
2 hamdi   (2010-12-03 1:19 AM)
ma te mirt jeni bre

+1   Spam
1 beni   (2010-07-06 1:55 AM)
Shum mir per ket postim flm jeni ma te miret

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]